SPP – Aktuality

Anotace přednášky prof. M. Knížáka Dr. A.   [26.07.2016]
DO NOT FUCK THE CONTEXT (několik tezí z připravované přednášky prof. Milana Knížáka, Dr. A. na konferenci Platformy městských architektů a Společnosti Petra Parléře v Prachaticích) Jsem šťasten, že žiji v současné době. Máme elektřinu, antibiotika, zubaře, auta, letadla a tzv. demokracii, ale co se týká měst a obcí, hrozně rád bych se vrátil, dejme tomu 150 let dozadu, abych zažil města jako urbanistické celky podléhající nějakému řádu, nějaké hierarchii. Pohled na dnešní lidská sídliště mě netěší. Nejedná se o organické celky, ale o zmatené skrumáže.


Tematické zaměření Ceny Petra Parléře 2016   [14.07.2016]
Správní rada Společnosti Petra Parléře vyhlásila témata 14. ročníku prestižní urbanisticko-architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře: školy, domovy pro seniory a malometrážní byty. Města a obce  mohou jejím prostřednictvím požádat o uspořádání architektonických soutěží na zpracování projektů nových škol, domovů pro seniory a malometrážních bytů. Žádosti budou přijímány do výběrového řízení na základě podmínek, které budou zveřejněny 24. srpna 2016 s tím, že do uvedené soutěže budou v každé kategorii zařazeny maximálně tři žádosti.


INSPIRACE PRO UTKÁNÍ S BUDOUCNOSTÍ   [08.07.2016]
V Prachaticích se 20. září 2016 uskuteční již 5. konference Platformy městských architektů. Program se nachází v příloze, přihlášku najdete v rubrice Konference na hlavní straně. Nezapomeňte, že možnost se přihlásit končí  13. září 2016.  Konference, stejně jako v minulých letech je určena všem, kdo ovlivňují rozvoj měst a obcí, ať již jako architekti nebo jako pracovníci městských nebo obecních úřadů. Místem konání je Radniční sál v Prachaticích.  Pozvánka spolu s programem konference ke stažení  zde Přihláška na konferenci zde  Anotace přednášejících:  DO NOT FUCK THE CONTEXT (několik tezí z připravované přednášky prof.


ÚVALY - vítězné studie   [08.07.2016]
Chcete-li vidět studie, které získaly ocenění na právě skončené architektonické soutěži na stavbu knihovny a společenského centra města Úvaly, nahlédněte do rubriky Architektonické soutěže.


POROTA ROZHODLA O VÍTĚZNÝCH NÁVRZÍCH PRO ÚVALY   [29.06.2016]
1. cena byla udělena soutěžnímu návrhu č. 17: A.LT Architekti, v.o.s., Ing. arch. Peter Lacko, spolupracující osoby: Filip Tittelbach, Lenka Dvořáková, Michala Slynková, Martina Svobodová, Ondřej Hlaváček. 2. cena nebyla udělena. 3. cena byla rozdělena mezi návrh č. 2 CUBOID Architekti, s.r.o., autoři Ing. arch. Aleš Papp, Ing. arch. Milan Vít, Ing. arch. Magdaléna Pappová, spolupracující osoba: Ing. arch. Ondřej Zavřel, a mezi soutěžní návrh č. 20: Ing. arch. Filip Havliš, Ing. arch. David Zámečník (atelier NEW HOW), spolupracující osoba: Ing. arch. Ondřej Novosad, Martin Janoušek, Jan Havlíček. Porota rozhodla o udělení odměny návrhu č.


Chystáme

24. 8. 2016 - Příjem přihlášek do 14. ročníku Ceny Petra Parléře 2016

29. 8. 2016 - Vyhlášení ideové architektonické soutěže Lomnice  

20. 9. 2016 -  Konference Platformy architektů měst (Prachatice)

19.10. 2016 - Úvod do psychologie architektury ( přednáška Allana Gintela ) 

říjen 2016 - Sympozion o příští podobě rekreačních objektů    

 

 

 

Partneři           

                  

Zasílání novinek e-mailem:


Chcete-li pravidelně získávat informace o novinkách, přihlašte se níže k odběru novinek e-mailem.

Vaše e-mailová adresa:
Počet návštěv: 144643 od 08. 04. 2006